kulki gejszy mięśnie kegla

Od jakiegoś czasu wiele mówi się o tym, że niemalże każda dama, bez względu od wieku powinna ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla. Są to silne mięśnie, jakich zadaniem jest utrzymanie na miejscu narządów wewnętrznych. To właśnie dzięki nim, wolno urodzić dziecko z łatwością oraz mniejszym bólem, równolegle nie ryzykując nacięcia krocza. Też po porodzie przydają się silne oraz wzmocnione mięśnie Kegla, bowiem dzięki nim nie ma kłopotów z nietrzymaniem moczu.

jak ćwiczyć mięśnie kegla w ciąży

W większości wypadków mięśnie Kegla ćwiczą więc kobiety w ciąży oraz planujące ją. Jeśli zostaną one prawidłowo wzmocnione, znacznie łatwiej jest przejść przez naturalny poród oraz równocześnie nie odczuwać aż tak silnego bólu. Zdarza się, że do gabinetu fizjoterapeuty trafiają również panie, jakie rodziły dawno, jednak pojawiły się u nich trudności z nietrzymaniem moczu, zazwyczaj wysiłkowym, na skutek:
•    kichnięcia,
•    kaszlnięcia,
•    śmiechu,
•    podnoszenia ciężaru.
Mięśnie Kegla to inaczej mówiąc mięśnie dna miednicy. Wolno je z łatwością zlokalizować w trakcie próby wstrzymania strumienia moczu. W jaki sposób najpoprawniej je ćwiczyć? Całe ćwiczenie polega tylko na napinaniu mięśni i ich rozluźnianiu. Najporządniej rozpocząć od pozycji leżącej, jednakowoż z niekiedy można także trenować w innych pozycjach. Trzeba napinać mięśnie przez kilka sekund, a później rozluźniać je na dwa razy dłuższy czas.
Niesłychanie istotne jest to, aby napinać tylko mięśnie Kegla, a nie brzuch, lub pośladki. Przed skurczem wypada wziąć głęboki wdech oraz powoli wypuszczać powietrze podczas rozluźniania mięśni. Najpoprawniej jest zastosować serię dziesięciu powtórek. Takich serii może się wdrożyć około trzech w ciągu dnia. Poprawę wolno zanotować już nawet po sześciu tygodniach, jednakże warto ćwiczyć dalej, przynajmniej raz dziennie.
W aptekach oraz punktach sprzedaży wolno aktualnie kupić specjalne kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Niezmiernie wspomagają one cały proces i okazuje się, że dają idealne efekty. Z takimi kulkami też trenuje się na zasadzie kurczenia oraz rozluźniania mięśni.
Panie, jakie regularnie trenują, przyznają że przyniosło to wynik w trakcie porodu drogami natury oraz znacznie szybciej były one w stanie do siebie dojść. Poza tym, u takich dam z łatwością usuwa się również kłopot nietrzymania moczu. Większa część z nich wskazuje, że to naturalnie dzięki sprawnym mięśniom Kegla mogą także czerpać poprawniejszą przyjemność ze współżycia. Ma to również realny wpływ na odczucia seksualne partnera. Takie treningi nie są wysiłkowe i nie zajmują wiele czasu, a wolno je wykonywać dokładnie wszędzie oraz o każdej porze. Środowisko z pewnością nawet się nie zorientuje.