italian food Krakow

Wyjątkowa włoska kuchnia
Pragniesz smacznie zjeść? Wśród wielu opcji, jakie proponuje kuchnia z Europy na atencję zasługuje włoska kuchnia. Z jakiego powodu? Przede wszystkim z tego powodu, że włoska kuchnia to kalejdoskop smaków, kolorów i spora dawka składników odżywczych.

Typowe włoskie potrawy

Naszym rodakom kuchnia włoska, łączy się głównie z pizzą i makaronem oraz ewentualnie z winem. Podczas gdy włoska kuchnia to również takie pyszności jak słodkie desery czy oliwki.

Popularne potrawy włoskie

Pasty to baza włoskiej kuchni. Włosi gotują pasty w dziesiątkach form. Praktycznie trudno wymyśleć produkty których nie da się dodać do tej potrawy. w restauracji Ryby, dodatki mięsne i rożnorodne przyprawy, powodują, że pasty można jeść każdego dnia.

Następnym typowym daniem jest pizza. Wprawdzie nie została ona wymyślona we Włoszech lecz z Grecji. Znana jest jednakże jako włoskie danie. Dobra pizza włoska to niezbyt grube ciasto oraz niezbyt duża ilość dodatków. Najpopularniejsza wersja pizzy to margharita z mozarellą. Krucha pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być szczupły.

Włoskie dania to coś więcej niż tylko pizza i pasta. To również risotto, focaccia, ravioli i liczne desery – np. tiramisu czy panna cotta. Odwiedzając restaurację włoską nie można nie spróbować wina czy pełnych aromatu serów- ricotty, mozarelli oraz grana padano.
Zobacz film